Kontuzja Roberta Lewandowskiego przed Euro 2024. Jak wpłynie to na reprezentację Polski?

Jednak zamiast optymizmu, po tych spotkaniach w obozie polskiej reprezentacji zapanował niepokój. Oprócz Lewandowskiego, z boiska musieli zejść inni kluczowi zawodnicy, w tym Arkadiusz Milik, który z powodu kontuzji kolana musiał poddać się zabiegowi. Kontuzje te zdecydowanie nie są tym, czego potrzebowała drużyna tuż przed tak ważnym turniejem.

W kontekście przygotowań do Euro 2024, każda kontuzja jest poważnym ciosem dla zespołu, ale strata takiego zawodnika jak Lewandowski, może mieć szczególne znaczenie. Kapitan reprezentacji Polski jest nie tylko kluczowym strzelcem, ale i liderem na boisku, który swoją postawą potrafi zmobilizować drużynę do walki. Oficjalny komunikat pojawił się na profilu “Łączy nas piłka”, gdzie przekazano, że Robert Lewandowski nie zagra w pierwszym meczu Euro 2024 z Holandią.

Lekarz reprezentacji, Jacek Jaroszewski, podał szczegóły dotyczące kontuzji: “Dzisiaj w Enel–Med Szpital Centrum przeprowadziliśmy badania trzech zawodników, którzy ucierpieli w meczu z Turcją. Paweł Dawidowicz doznał naciągnięcia mięśnia czworogłowego uda. W przypadku Karola Świderskiego badanie wykazało skręcenie stawu skokowego bez znacznych uszkodzeń.

Obaj zawodnicy po wdrożonym leczeniu powinni wrócić do pełnego treningu w ciągu 3-4 dni. O kontuzji Lewandowskiego lekarz powiedział: “U Roberta Lewandowskiego doszło do naderwania mięśnia dwugłowego uda, które wykluczy go z udziału w pierwszym meczu turnieju. Robimy wszystko, by Robert mógł zagrać w drugim spotkaniu, przeciwko Austrii”.

Te informacje z pewnością są źródłem niepokoju dla fanów, którzy obawiają się, że Lewandowski może nie zagrać również w kolejnych meczach. Wśród kibiców i ekspertów trwają spekulacje na temat tego, jak reprezentacja Polski poradzi sobie bez Lewandowskiego, a także czy będzie on w stanie wrócić na kolejne mecze turnieju. Rafał Gikiewicz, bramkarz Widzewa Łódź, odniósł się do kontuzji Lewandowskiego, zauważając, że “Zależy jaki stopień naderwania.

Realny scenariusz, że nie zagra też z Austrią”. Ta wypowiedź podkreśla niepewność związaną z powrotem Lewandowskiego do gry i to, jak ważne jest, aby kontuzja została właściwie zdiagnozowana i leczona.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *