Euro 2024 w Polsce: Czy powstanie Malborska Strefa Kibica? Tego jeszcze nie wiadomo.

Malbork z czy bez strefy kibica? To miejsce, o którym wielu kibiców marzy. Dotąd wspólne emocje kończyły się na trzech meczach grupowych, z wyjątkiem mistrzostw Europy w 2016 r., gdy Polacy dotarli do ćwierćfinału.

Strefa działała również podczas finałowych meczów z udziałem innych reprezentacji. Niemniej, nadal nie jest jasne, czy przy zamku podczas meczów Polaków znów będzie słychać doping. O strefę kibica dopytywała m.in.

osoba – trwają ustalenia. Według wstępnych wyliczeń koszt organizacji strefy kibica miałby wynieść ponad 60 tys. zł, a najmniejszym nakładem jest samo prawo do sygnału telewizyjnego.

Miasto nie posiada już telebimu, który był używany w poprzednich imprezach piłkarskich. Przed Euro 2020 (rozegranym w 2021 r.) nie było pewne, czy strefa kibica na widowni w ogóle ruszy. Dopiero w dniu pierwszego meczu udało się zapewnić sprawność, choć jakość odbioru pozostawiała sporo do życzenia.

W związku z brakiem telebimu rozważano również użycie projektora i wyświetlanie meczów w innych lokalizacjach niż na Wałach von Plauena. Na razie ustalenia nadal trwają. W najbliższych dniach okaże się, czy strefa kibica będzie funkcjonować i ewentualnie w jakiej formule.

Terminy meczów, na które zapraszamy do śledzenia, to:
– 15 czerwca z Holandią,
– 21 czerwca z Austrią,
– 25 czerwca z Francją. Dołącz do nas i śledź “Dziennik Bałtycki” codziennie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *