Inauguracja stadionu lekkoatletycznego w Kościerzynie z olimpiadą i festynem!

Na ten moment od dawna czekali mieszkańcy. Będzie to doskonała okazja do integracji, sportowej rywalizacji i świetnej zabawy – mówi Dawid Jereczek, burmistrz Kościerzyny.

Zawody rozpoczną się o godz. 10, a zakończą o 14:30.

Ta część wydarzania dedykowana będzie młodym sportowcom z całego Pomorza. Rywalizacja odbywać będzie się w trzech kategoriach wiekowych: U12, U14 oraz U16.

Warunki pogodowe pokrzyżowały plany. 14.30 rozpocznie się festyn dla mieszkańców Kościerzyny i okolic.

Biegi na 60, 100, 600 i 1000 metrów, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą oraz skok w dal. Będą też dmuchane zjeżdżalnie i duże bańki mydlane, a także wata cukrowa i popcorn.

– Spośród dzieci, które zdecydują się uczestniczyć w konkurencjach sportowych, rozlosujemy atrakcyjne nagrody. Wśród nich znajdują się rower, hulajnoga oraz piłki, co z pewnością zmotywuje najmłodszych do aktywnego udziału w zabawach – mówi Tomasz Szala, wiceburmistrz Kościerzyny.

Mamy nadzieję, że podwójnie uroczysty charakter tego wydarzenia przyciągnie zarówno młodych sportowców, jak i mieszkańców Kościerzyny i okolic. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli będziecie chcieli wspólnie z nami celebrować ten wspaniały dzień.

Do zobaczenia na stadionie 12 czerwca! Dzień Dziecka w Kościerzynie przyciągnął prawdziwe tłumy.

Mi…

Dołącz do nas i śledź “Dziennik Bałtycki” codziennie. Widziałeś coś interesującego?

Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *