Wioślarze z Trójmiasta rywalizują w Rotterdamie. Polacy mają szanse na medale na Akademickich Mistrzostwach Świata w wioślarstwie.

Rywalizacja w ramach Akademickich Mistrzostw Świata wioślarstwa 2024 odbędzie się na torze Willem-Alexander Baan w dniach od 4 do 6 lipca. W zawodach wystąpią sportowcy z 26 państw, w tym z Australii, Niemiec, Włoch, RPA, Kanady i USA. Impreza ta będzie centralnym wydarzeniem tygodnia zawodów na torze regatowym, stanowiąc zakończenie akademickich zmagań wioślarskich w Holandii. Program mistrzostw obejmuje siedem konkurencji kobiecych i męskich, takie jak jedynka, dwójka podwójna, dwójka bez sternika, czwórki bez sternika, ósemka, jedynka wagi lekkiej, dwójka podwójna wagi lekkiej oraz czwórka mieszana.

Polska reprezentacja wioślarska powalczy o medale, składając się z młodych talentów oraz bardziej doświadczonych zawodników. Trenerzy spodziewają się trudnej rywalizacji ze strony reprezentantów innych krajów, takich jak Włochy, Niemcy czy Republika Południowej Afryki. Zawodnicy przygotowują się do Akademickich Mistrzostw Świata z determinacją, chcąc osiągnąć sukces w tej prestiżowej imprezie wioślarskiej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *