Szymon Weirauch, bramkarz Lechii Gdańsk: Jestem gotowy do rywalizacji. Mam nadzieję, że będę numerem jeden

Poważne rozmowy zaczęły się dopiero latem. Wszystko poszło dość sprawnie i teraz jestem w Gdańsku. Transfery w Lechii. Kto odejdzie, a kto przyjdzie?

On już był w klubie, kiedy ja dopiero wchodziłem do piłki nożnej seniorskiej. Ta znajomość pewnie pomogła, a dyrektor na pewno miał swój udział w moim transferze. Nikt mi nie mówił, że przychodzę tutaj jako zmiennik, tylko jako nowy bramkarz Lechii Gdańsk. Będę robił wszystko, żeby wygrać rywalizację i reprezentować klub na boiskach ekstraklasy.

Czuję się na siłach i mam nadzieję, że pokażę to podczas treningów i uda mi się zostać numerem jeden w bramce Lechii. Spotkania były różne, ale to dla mnie było super doświadczenie. Cieszę się, że przychodzę do Lechii jako bramkarz, który ma już lekkie doświadczenie na tym poziomie. Mogę tylko pokazać swoje umiejętności na boisku i pomóc klubowi.

Myślę, że muszę popracować jeszcze nad grą na przedpolu. Chociaż przez pół roku w drugiej lidze grając w rezerwach Zagłębia poczyniłem duży postęp i mam nadzieję, że pokażę to na boisku. Oto najdrożsi piłkarze Lechii Gdańsk. Kto jest liderem rankingu?

Uważam, że to jest bardzo dobry bramkarz i rywalizacja będzie wymagająca. Relacje są bardzo pozytywne, a nasza ekipa bramkarzy mocno się wspiera i wspólnie się motywuje. To wyjdzie tylko na plus. Zespół świetnie mnie przyjął, a atmosfera w szatni jest genialna.

Tylko pracować. Samo miasto bardzo mi się podoba i jest dużo większe niż Lubin (śmiech). Korki też są większe, ale myślę, że już się zaaklimatyzowałem. Było sporo treningów, więc brakowało czasu.

Udało mi się za to skorzystać z plaży i morza. Fajnie być w Gdańsku z bliską osobą, która mnie wspiera i kibicuje. Dołącz do nas na Facebooku! Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy.

Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *