92-letnia mieszkanka Gdańska wyróżniona w Światowej Księdze Rekordów Guinnessa za swoją działalność jako pierwsza sędzia żużlowa na świecie

Utworzono również zbiórkę na portalu zrzutka.pl, aby wspomóc panią Irenę w kosztach proceduralnych tego procesu. Jej największą pasją było latanie.

Chciała studiować w Oficerskiej Szkole Lotniczej Wojska Polskiego w Dęblinie, ale nie wyrazili na to zgody jej rodzice. Początkowo pracowała jako nauczycielka w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Kościerzynie, a następnie w gdańskiej Dyrekcji Okręgowej Szkolenia Zawodowego.

Nie zaprzestała jednak rozwijać swych pasji. Swój pierwszy lot szybowcem odbyła w 1956 roku.

Była doskonałą sędzią, choć początkowo podważano jej kompetencje: uważano, że nie jest w stanie dobrze ocenić tak męskiego sportu. W 1977 roku ukończyła seminarium dla arbitrów wyścigów międzynarodowych.

Karierę zakończyła 25 października 1987 roku podczas Turnieju o Łańcuch Herbowy w Ostrowie Wielkopolskim. Dwanaście tysięcy widzów miało jej wówczas odśpiewać „sto lat”.

Dzięki swojej pasji udało jej się zwiedzić praktycznie cały świat. Do dziś mieszka w Gdańsku, blisko stadionu żużlowego.

Dołącz do nas i śledź “Dziennik Bałtycki” codziennie. Widziałeś coś interesującego?

Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *