Trefl Sopot doprowadza do remisu w finałach! Zacięte spotkanie z Kingiem Szczecin piękną wizytówką krajowej koszykówki

Po przegranej pierwszej grze, a nieudanym występie na własnym terenie w drugim spotkaniu, sytuacja Trefla w serii stałaby się trudna. Drużyna nadal postawiła na swoją najlepszą taktykę, opierającą się na silnej obronie, aby powstrzymać rywali. W pierwszej połowie udało im się dobrze kontrolować Kinga. Jednak szczecinianie imponowali skutecznością rzutów za trzy punkty oraz osobistych, co dawało im niewielką przewagę.

Niemniej jednak, Trefl w końcu zaczął odzyskiwać pewność siebie w czwartej kwarcie. Chociaż na pięć minut przed końcem meczu wypracowali prowadzenie 71:66, szybko stracili je, gdy wynik zrównał się na 71:71. Mimo to, zdobyli mentalną przewagę, ale King nie poddawał się. Emocje rosły, gdy ekipa Tabaka objęła prowadzenie 84:81.

Mecz przenosi się teraz do Netto Areny, gdzie odbędzie się trzecie spotkanie 5 czerwca 2024 roku o godzinie 20:00, a następnie czwarte 7 czerwca 2024 roku o tej samej porze. Transmisja będzie dostępna na Polsacie Sport 1. Klub kibica Trefla zachęca również do wsparcia zorganizowanych wyjazdów.