Jakub Kałuziński: llamado adicionalmente a la selección de Polonia. En respuesta a los problemas de Bartosz Śliz pre Euro 2024

Jakub Kałuziński, były młodzieżowiec Lechii Gdańsk, kontynuuje swoją karierę poza Polską, grając w lidze tureckiej. Po zamianie czwartego bramkarza na treningach reprezentacji, miejsce kontuzjowanego Oliwiera Zycha zajął Mateusz Kochalski ze Stali Mielec. Jakub Piotrowski planuje zmienić klub po Euro 2024. Selekcjoner może sprawdzić jego umiejętności w towarzyskim meczu z Ukrainą, który odbędzie się 7 czerwca.

Tego dnia ma zostać ogłoszona ostateczna kadra na Euro licząca 27 nazwisk. W zakończonym sezonie Kałuziński rozegrał dla Antalyasporu 35 meczów i jest wyceniany na 2,1 mln euro według portalu Transfermarkt. Michał Skóraś być może zastąpi Matty’ego Casha na Euro 2024, mając już za sobą mecz przeciw Macedonii Północnej (porażka 1:2). Urazu doznał jeszcze w MLS jako gracz Atlanty United, jednak badania przeprowadzone w Warszawie nie wykazały niczego poważnego.

Pomocnik wziął udział w pierwszej sesji treningowej, ale zgodnie z zapowiedzią Michała Probierza ogłoszono dodatkowe powołanie na pozycję środkowego pomocnika.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *