Ruchy transferowe w Arce Gdynia. Kto odejdzie, a kto przyjdzie? Olaf Kobacki trafi do Championship?

Arka Gdynia musi wdrożyć plan na nowy sezon polegający na dalszej grze na zapleczu PKO Ekstraklasy. To ma duży wpływ na plany transferowe i budowanie kadry, by tym razem podopieczni trenera Wojciecha Łobodzińskiego skutecznie rywalizowali o awans do krajowej elity. Pewne jest, że z zespołu odchodzi Martin Chudy.

Kontrakt bramkarza wygaśnie z końcem czerwca i nie zostanie przedłużony. Ta luka została już jednak wypełniona. Klub sprowadził Damiana Węglarza z Chrobrego Głogów, który będzie rywalizować o miejsce w bramce z Pawłem Lenarcikiem.

Z końcem czerwca przestaną obowiązywać umowy Janusza Gola i Sebastiana Milewskiego. Działacze klubu prowadzą rozmowy i chcą podpisać nowy kontrakt przynajmniej z jednym z tych piłkarzy. Arka ma również decyzje dotyczące wypożyczonych piłkarzy.

Turski zostanie w kadrze zespołu, a Gaprindaszwili wraca do Zagłębia Lubin, a Sidibe do Atalanty Bergamo. Natomiast w przypadku Karola Czubaka i Olafa Kobackiego, wiele zależeć będzie od ofert. Czubak ma ważny kontrakt do końca czerwca 2025 roku, a Kobacki do końca czerwca 2027 roku, przez co Arka ma możliwość dyktowania warunków transferowych.

Dołącz do nas na Facebooku! Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Widziałeś coś interesującego?

Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *