Arka Gdynia odniosła wysokie zwycięstwo w meczu towarzyskim z wicemistrzem Irlandii Północnej. Co dalej z Olafem Kobackim? Czy może trafić do angielskiej Championship?

Olaf Kobacki i Karol Czubak to kluczowi zawodnicy zespołu Arki Gdynia. Spekulacje o opuszczeniu klubu pojawiły się po braku awansu do PKO Ekstraklasy, a nie wyklucza się, że Arka będzie walczyć o krajową elitę bez nich.

Kobacki może odejść, gdyż zabrakło go w sparingu, natomiast Czubak pojawił się na boisku i strzelił gola. W kontekście przyszłości Olafa mówi się o możliwym transferze do angielskiej Championship, gdzie mają go zainteresować kluby takie jak Norwich, Derby County oraz Sheffield Wednesday.

Trener Wojciech Łobodziński stawia obecnie na młodych zawodników z powodu kontuzji Martin Dobrotki i Janusza Gola, a także powrotu zawodników z wypożyczenia. W składzie pojawiło się kilku nowych zawodników, wśród nich Damian Węglarz, Adam Ratajczyk, Joao Oliveira i Szymon Sobczak.

Arka Gdynia będzie na zgrupowaniu w Danii od 1 do 10 lipca, gdzie rozegra dwa mecze sparingowe. Po powrocie drużyna będzie się przygotowywać na miejscu do rozpoczęcia pierwszoligowego sezonu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *