Szczypiorniści Energi Wybrzeża Gdańsk zmierzają ku nowemu domowi. Zagrają w dwóch częściach miasta.

Zespół Energi Wybrzeża chce zrehabilitować swój wizerunek po nieudanych poprzednich rozgrywkach. Po konieczności walczącej o utrzymanie się w krajowej elicie, zespół zamierza zaprosić swoich kibiców do nowego miejsca w mieście. Hala AWFiS-u, obecnie leżąca w sąsiedztwie Parku Oliwskiego, zostanie zastąpiona przez halę w dzielnicy Aniołki.

Zespół planuje spotkanie z kanclerzem i administracją Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w poniedziałek, 1 lipca. Są przychylni, aby pomóc drużynie. Hala GUMedu jest rozważaną opcją ze względu na swoje właściwości pomieszczeniowe.

Chociaż hala może pomieścić 500 osób, przeciętna frekwencja na meczach Energi Wybrzeża wyniosła 891 kibiców w sezonie 2023/2024. Zespół rozważa rozbudowę hali oraz kwestie logistyczne, takie jak treningi i powierzchnie magazynowe. Hala GUmedu ma 550 stałych miejsc i może docelowo pomieścić 900 osób.

Zespół rozważa również grę w Ergo Arenie, która leży nieco ponad 10 km od hali GUMedu. Planowane są również spotkania z najsilniejszymi rywalami w Ergo Arenie, z myślę o przyciągnięciu większej liczby kibiców. W poprzednich rozgrywkach najwięcej publiczności przyciągnęły najmocniejsze kluby w lidze – Orlen Wisła Płock oraz Industria Kielce.

Ich bezpośrednie starcia oglądało nawet 5,5 tysiąca osób na żywo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *