EuroBasket U20 Mężczyzn: Międzynarodowa koszykówka w dwóch halach w Gdyni, 13-21 lipca 2024.

Biało-czerwoni chcą podczas EuroBasketu pokazać się z jak najlepszej strony. W kadrze może znaleźć się także Maksymilian Wilczek, czyli były już zawodnik żółto-niebieskich. Najlepsze drużyny narodowe do lat 20 będzie można oglądać w drugiej połowie lipca w dwóch obiektach w Gdyni – Polsat Plus Arena Gdynia oraz Hala Gier Gdyńskiego Centrum Sportu. – Nie będzie to łatwy turniej dla naszej reprezentacji.

Trafiliśmy do grupy z naprawdę mocnymi europejskimi federacjami, w których składach mogą się znaleźć zawodnicy typowani do gry w NBA. Na pewno zrobimy jednak wszystko, aby przed własną publicznością zaprezentować się z jak najlepszej strony. Lubię wyzwania, dlatego gdy pojawiła się możliwość ponownej pracy w kadrach młodzieżowych w poczuciu patriotyzmu, postanowiłem poświęcić swój czas i podjąć się pracy z drużyną narodową. Reprezentacji Polski się nie odmawia, a turniej rozgrywany w Polsce to dodatkowy atut – mówi Arkadiusz Miłoszewski, który oprócz kadry U-20 pracuje z wicemistrzami Polski, czyli Kingiem Szczecin.

W fazie grupowej mistrzostw Europy do lat 20 Polacy mierzyć się będą z Francuzami, Grekami oraz Serbami. Biało-czerwoni grać będą w hali Polsat Plus Arena Gdynia. Od środy, 17 lipca 2024 roku zaplanowane zostały mecze pucharowe, rozpoczynając na 1/8 finału. W niedzielę, 21 lipca 2024 o godz.

18.00 mecz o brązowe medale, a wielki finał turnieju o godz. 20.30. 18.00 Polska – Francja – 14 lipca (niedziela), godz. 18.00 Polska – Grecja – 15 lipca (poniedziałek), godz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *