Dr Irena Eris Żeglarskie Mistrzostwa Polski Kobiet 2024

Celem mistrzostw jest promowanie żeglarstwa wśród kobiet oraz umożliwienie im prezentacji swoich umiejętności na najwyższym poziomie sportowym. Zawody będą rozgrywane w klasie RS21 w formacie ligowym, który cieszy się dużą popularnością i zapewnia emocjonujące widowisko zarówno dla zawodniczek, jak i kibiców. Jak podkreśla Jakub Jakubowski z Polskiego Związku Żeglarskiego, na linii startu pojawią się żeglarki z całej Polski, w tym olimpijki, medalistki regat międzynarodowych, młode zawodniczki z klas młodzieżowych, ale także amatorki i pasjonatki żeglarstwa.

Konwencja regat ligowych ma bardzo otwarty charakter, co umożliwia udział dowolnej załogi. Dr Irena Eris Żeglarskie Mistrzostwa Polski Kobiet rozpoczną się oficjalną ceremonią otwarcia regat. Siedziba Autopay, jednego ze sponsorów regat, będzie miejscem debaty na temat roli kobiet w sporcie i biznesie.

Tematyką przewodnią panelu dyskusyjnego będzie „Kobieta spełniona – jak odnieść sukces nie tylko w sporcie i biznesie”. Debata ma na celu zainspirowanie i zmotywowanie uczestniczek oraz podkreślenie, że kobiety mogą osiągać swoje marzenia zarówno na wodzie, jak i poza nią. Regaty będą nie tylko okazją do sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie, ale również do integracji i wzajemnego wsparcia środowiska żeglarskiego.

Podczas dwóch dni regat uczestniczki zmierzą się w serii wyścigów, a ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w obecności Pani Prezydent Miasta Sopot. Organizatorzy przygotowali również szereg atrakcji towarzyszących, takich jak otwarte dla wszystkich poranne rozgrzewki, zajęcia ze stretchingu oraz pilatesu. Regaty będą przebiegać tuż przy molo w Sopocie, co stwarza idealną okazję do kibicowania i podziwiania rywalizacji na wodzie.

Dziennikarze będą mieli możliwość przeprowadzenia wywiadów z zawodniczkami oraz organizatorami, a także uzyskania dostępu do materiałów prasowych i zdjęć. Sponsorem Tytularnym regat jest Dr. Irena Eris, a partnerem merytorycznym Polski Związek Żeglarski. Organizatorami regat są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego, wraz z Polską Ligą Żeglarską.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *