Delegacja z Pomorza reprezentująca Polskę na Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce w Rzymie

Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce zbliżają się wielkimi krokami, a Polska ma silną kadrę, która zamierza walczyć o jak najlepsze rezultaty w stolicy Włoch. Dobry występ może zmotywować zawodników przed igrzyskami olimpijskimi we Francji w 2024 roku. W skład 96-osobowej drużyny narodowej lekkoatletów na mistrzostwa Europy włączono pięć zawodniczek z Sopotu, Gdańska i Słupska oraz trzech zawodników z Sopotu, Słupska i Kwidzyna.

Jednym z uczestników będzie piąty zawodnik halowych mistrzostw świata w Glasgow na dystansie 60 metrów, który chce potwierdzić swoją wysoką formę także w Rzymie. Niestety, gwiazda SKLA Sopot odczuwa ból związany z kontuzją ścięgna Achillesa i zdecydowała się zrezygnować z udziału w mistrzostwach Europy, aby skoncentrować się na występie na mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 27-29 czerwca 2024 roku na stadionie w Bydgoszczy. Najważniejsze starty letnich mistrzostw Europy 2024 będzie można śledzić za pośrednictwem TVP Sport i na stronie sport.tvp.pl.

Czy widziałeś coś interesującego? Chcesz podzielić się ciekawym zdjęciem lub wideo? Dołącz do nas na Facebooku, gdzie publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *