Iga Świątek debiutuje w turnieju w Berlinie. Walczy o finał w Rzymie

Iga Świątek, wiodąca w światowym rankingu tenisistek, otwiera listę zgłoszeń do turnieju WTA na trawiastych kortach w Berlinie, który odbędzie się w dniach 17-23 czerwca. Impreza będzie dla niej sprawdzianem przed wielkoszlemowym Wimbledonem.

Barbara Rittner, dyrektorka turnieju, wspomniała, że zawodniczki, które wezmą udział w imprezie, zazwyczaj występują tylko na turniejach Wielkiego Szlema. Wśród uczestniczek znajdują się m.in.

Aryna Sabalenka i Coco Gauff. Świątek zadebiutuje na berlińskich kortach, a nadchodząca edycja Wimbledonu odbędzie się w dniach 1-14 lipca.

Rywalizacja Polki, Igi Świątek, z Amerykanką, Coco Gauff, w ćwierćfinale turnieju była gładka. Świątek wygrała dziewięć razy z Gauff i poniosła tylko jedną porażkę.

Gauff przyznała, że Świątek to trudna przeciwniczka, szczególnie na kortach ziemnych, jednak czuje się coraz pewniej z każdym meczem. W ćwierćfinale Aryna Sabalenka wygrała z Łotyszką Jeleną Ostapenko, a Amerykanka pokonała Wiktorię Azarenkę z Białorusi.

Sabalenka dołączyła na etapie półfinału do Igi Świątek i Amerykanki Coco Gauff. W półfinale turnieju w Madrycie, Sabalenka wygrała z Collins, a ich czwartkowy mecz będzie rewanżem za poprzedni pojedynek.

Sabalenka prowadzi 5-0 w bezpośrednich pojedynkach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *