¿Por qué Lechia Gdańsk puede ganar el derbi del Trójmiasto y por qué Arka Gdynia? Emociones aumentan antes del partido en Polsat Plus Arena

Kto wygra derby Trójmiasta? Na stadionie będzie ponad 35 tysięcy fanów biało-zielonych, którzy z pewnością poniosą drużynę gospodarzy do jak najlepszej gry. Podopieczni trenera Szymona Grabowskiego mają już zapewniony awans do PKO Ekstraklasy, ale derby Trójmiasta to mecz absolutnie wyjątkowy i będą chcieli pokazać na boisku, że są najlepsi w Trójmieście i dać radość fanom w Gdańsku. Trenerzy i zawodnicy Lechii cały czas podkreślali, że ich celem w tym sezonie jest nie tylko awans do PKO Ekstraklasy, ale wygranie rywalizacji w Fortunie 1.

Lidze. I o to też toczyć się będą niedzielne derby Trójmiasta. Jeśli biało-zieloni pokonają lokalnego rywala, to zapewnią sobie triumf w rozgrywkach ligowych. Lechia rozgrywa swoją rundę i chce to kontynuować.

Bilans wiosny to jedenaście zwycięstw i dwie porażki. Piłkarze gdańskiego zespołu są niesamowicie ambitni i głodni kolejnych wygranych. Z Arką chcą koniecznie sięgnąć po dwunaste zwycięstwo ligowe w 2024 roku i w ten sposób zakończyć sezon w Gdańsku, bo drużynie zostanie jeszcze tylko wyjazdowe spotkanie z Miedzią w Legnicy. Lechia przystąpi do tego spotkania w roli faworyta.

Tymczasem w derbach faworyta zawsze bardzo trudno wskazać, bo w grę wchodzi zdecydowanie więcej czynników niż tylko umiejętności czysto piłkarskie i aktualna forma poszczególnych zespołów. Arka będzie chciała zaskoczyć Lechię i zostać drugim zespołem, który w tym sezonie wygrał na Polsacie Plus Arenie w Gdańsku. Obaj znaczą o sile ofensywnej zespołu prowadzonego przez trenera Wojciecha Łobodzińskiego. Jeśli zagrają na swoim najwyższym poziomie, to będą mogli postarać się, żeby osiągnąć korzystny wynik dla swojego zespołu na stadionie w Gdańsku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *