Maja Dziarnowska z Sopockiego Klubu Żeglarskiego rekomendowana na igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Maja Dziarnowska, która od wielu lat czekała na ten moment, teraz jest bardzo szczęśliwa. Od kiedy zaczęła pływać na desce, marzyła o udziale w igrzyskach olimpijskich i ciężko pracowała, by to osiągnąć. Teraz jej celem jest osiągnięcie jak najlepszej formy psychofizycznej, aby pokazać swoje umiejętności i gotowość do walki o medale w igrzyskach w Marsylii. Maja Dziarnowska, aktualny wicemistrz świata, oczekuje na oficjalne zatwierdzenie imiennej rekomendacji przez Zarząd Polskiego Związku Żeglarskiego.

Siedem na dziesięć żeglarskich konkurencji w programie igrzysk olimpijskich jest w jej zasięgu. Wszystkie nazwiska żeglarskich olimpijczyków zostaną ogłoszone w maju. Wspomniano, że Polka od trzech lat znajduje się w światowej czołówce i ma na koncie wiele sukcesów, w tym brązowy medal mistrzostw Europy w 2022 roku. W tegorocznych mistrzostwach świata zajęła 7 miejsce, a wcześniej wygrała regaty cyklu iQFoil Games.

W artykule podkreślono również możliwość śledzenia “Dziennika Bałtyckiego” na portalach społecznościowych, takich jak Google News i Facebook, aby być na bieżąco z najciekawszymi artykułami oraz wydarzeniami dostępnymi na dziennikbaltycki.pl.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *