Guardiola zaskoczony i zadowolony z interwencji Ortegi, która uratowała mistrzostwo Manchesterowi City.

W 86. minucie obrońca Tottenhamu uderzył Edersona w twarz biodrem. Mimo to, piłkarz zdołał zatrzymać piłkę na linii bramkowej, za co został ukarany żółtą kartką. Medycy udzielali Brazylijczykowi pomocy przez kilka minut, a następnie przenieśli go na noszach. Ederson kontynuował grę, dopóki w 69. minucie nie wszedł na boisko Ortega.

Ortega pojawił się na boisku w drugiej połowie dwóch meczów i rozegrał łącznie 55 minut, zatrzymując wszystkie 7 strzałów przeciwników. Mimo że zdaje sobie sprawę, że jego szanse na grę w pierwszym składzie Manchesteru City są niewielkie, nie spieszy się z podjęciem decyzji o przyszłości. Stefan chce się przebić do reprezentacji Niemiec i uważa, że ma jeszcze 5-6 lat zawodowej kariery. Mimo że jest 31-letnim bramkarzem, który rozegrał blisko 200 meczów w różnych ligach niemieckich, nie spieszy się z podjęciem decyzji o swojej przyszłości.

Wzrosło prawdopodobieństwo, że Stefan zagra w finalnej kolejce z West Ham United oraz w finale Pucharu Anglii przeciwko Manchesterowi United, ponieważ Ederson musiał zostać ponownie zastąpiony z powodu kontuzji. Mimo to, temat nie jest skomplikowany. Ortega jest zainteresowany pozostaniem w Manchesterze, ale wiele zależy od klubu. Czy istnieje możliwość, aby zatrzymać tego bramkarza?

Czy klub znajdzie sposób na zapewnienie mu wymaganej pensji i namówienie do pozostania? Ostateczna decyzja zostanie podjęta po zakończeniu sezonu.