Zorganizowano aukcję na rzecz małej Natalki chorującej na glejaka nerwu wzrokowego. Na aukcji zagrano m.in. koszulki Anity Włodarczyk i Czesława Langa.

Dwuletnia dziewczynka choruje na glejaka prawego nerwu wzrokowego. Jedyną szansą na wyleczenie jest kosztująca ponad 300 tys. zł zagraniczna operacja. Liczy się czas i każdy grosz stąd kiermasz i licytacje podczas turnieju.

Ciekawych przedmiotów było sporo, w tym biżuteria, zegarki, vouchery na siłownię i do szkoły tenisa ziemnego. Jednak hitem licytacji okazała się koszulka. Jedna od Czesława Langa, organizatora wyścigu Tour de Pologne. Druga od Anity Włodarczyk, naszej mistrzyni świata w rzucie młotem z jej podpisem pod 78 m. 30 cm, należącym do niej rekordem świata.

W Lęborku odbyła się kolacja charytatywna dla Natalii Kryger. Zebrano 2 tysiące 360 zł. To kropla w morzu potrzeb, ale morze składa się właśnie z takich kropel. – Na koncie Natalii jest obecnie ok. 260 tys.

zł a potrzebujemy 310 tys. zł na operację, która ma się odbyć w Niemczech, w Tübingen, gdzie tamtejsi lekarze chcą się podjąć usunięcia nowotworu nerwu wzrokowego, który uszkadza jej lewe oko. Na prawe już nie widzi- mówi Małgorzata Wos, koordynator wolontariuszy grupy “Młodzi dla Świata”. – Ta operacja musi się odbyć jak najszybciej.

Każda drużyna, która traciła bramkę wpłacała 5 zł na leczenie Natalii. Aby dołączyć do dalszych działań, można dołączyć do grupy “Młodzi dla Świata” na Facebooku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *