Trener Thomas Thurnbichler: Kubacki nie wystartuje w PŚ w skokach w Lahti

Pierwszy weekend marca w Finlandii będzie obfitował w trzy konkursy – dwa indywidualne oraz jeden drużynowy. Dawid, po przerwie, powraca z nieskazitelną świeżością i pewnością na cykl Raw Air. Podkreślając to, Thurnbichler, cytowany przez PZN, zaznaczył, że postarają się stworzyć dla niego jak najlepszy plan przygotowań. Pomimo tego, że Dawid chciał kontynuować starty tak jak dotychczas, zaakceptował decyzję o przerwie.

Thurnbichler tłumaczył, że mają nadzieję, iż będzie w dobrej formie podczas Raw Air. Trener Austriak także podsumował występy pozostałych reprezentantów Polski w Oberstdorfie. Zauważył, że Kamil miał udany dzień z lotami narciarskimi i dobrze jest widzieć go wypełnionego pewnością siebie. Podsumowując, wyraził przekonanie, że taka postawa może mieć znaczenie w kontekście ostatniej części sezonu dla całego zespołu.

Trener biało-czerwonych podkreślił potrzebę Kamilowego prowadzenia zespołu, jako lidera. Jeśli zobaczyłeś coś ciekawego lub zrobiłeś interesujące zdjęcie lub wideo, podziel się tym!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *