Marta Łagownik z Gdańska wygrywa mistrzostwo Europy w triathlonie w Coimbrze, Portugalii.

Marta Łagownik jest znana z dominacji wśród kobiet w triathlonie, zajmując czołowe miejsca w zawodach open. Jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Podczas ostatnich zawodów triathlonowych w Portugalii, znacząco przewyższyła swoje rywalki. Mimo że w pierwszej części zawodów trzymała się Hiszpanek, to podczas biegu udowodniła swoje umiejętności i wygrała zawody.

Marta odbiła się odnosząc sukces w 1900-metrowym dystansie pływania oraz 90-kilometrowym wyścigu rowerowym. Jej osiągnięcia były na tyle imponujące, że nie wszyscy zawodnicy byli w stanie ukończyć zawody. Jej czas wyniósł 4 godziny, 8 minut i 26 sekund, co dało jej pierwsze miejsce. Pozostałe miejsca na podium zajęły zawodniczki z Hiszpanii, a czas Marta Sanchez Hernandez wynosił 4 godziny, 12 minut i 24 sekundy, zaś Laura Gomez Ramon – 4 godziny, 16 minut.

Natomiast najlepszy mężczyzna – Antonio Benito Lopez – uzyskał czas 3 godziny, 38 minut i 16 sekund, zdobywając ósme miejsce. Marta świętuje więc spektakularny sukces, który zapewne ucieszy jej kibiców i przyczyni się do popularyzacji triathlonu w Polsce.