Arka Gdynia rozpoczyna zgrupowanie w Danii i zaplanowała dwa sparingi przed sezonem.

Kobacki był najlepszym zawodnikiem Arki w poprzednim sezonie, przyczyniając się do awansu drużyny do PKO Ekstraklasy. Zdobył 16 goli i zanotował 7 asyst w 37 meczach ligowych i pucharowych, co przyciągnęło uwagę klubów również spoza Polski. 22-letni piłkarz, mający na swoim koncie próbę gry we włoskiej Atalancie, został wykupiony przez Arkę, lecz teraz prawdopodobnie podejmie nowe wyzwanie w Sheffield Wednesday.

Trener Wojciech Łobodziński akceptuje decyzje kierownictwa klubu dotyczące odejść zawodników i prowadzi rozmowy w sprawie transferów. Kilku graczy, włącznie z Jerzym Tomalem i Sebastianem Milewskim, przygotowuje się do odejścia, podczas gdy inni, jak Marcel Szymański i Paweł Depka, są na testach w innych klubach. W kadrze Arki znalazło się 24 zawodników, a także testowany Kamil Jakubczyk oraz utalentowany pomocnik Miłosz Kaczmarek, wychowanek SI Arka Gdynia.

Wśród nowości jest analityk trenera Mateusz Gliniecki, który dołączył do sztabu zajmując miejsce fizjoterapeuty, który odszedł po długim stażu w klubie. Arka przygotowuje się do meczów sparingowych z zespołami duńskimi Viborg FF i Randers FC, planując również mecz kontrolny z Olimpią Grudziądz. Po powrocie z tych spotkań, drużyna będzie kontynuować treningi w Gdyni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *