Marek Zakrzewski i Jakub Szymański ustanowili rekordy Polski podczas mistrzostw w Bydgoszczy.

Płotkarz Jakub Szymański zdobył złoto mistrzostw Polski na Stadionie Zawiszy, zapewniając sobie jednocześnie minimum kwalifikacyjne na igrzyska olimpijskie w Paryżu 2024. Jego wynik 13,30 sek. wskazuje na rozwój umiejętności, mimo że sprinterów w trakcie zawodów niekorzystnie wspierał wiatr o sile -2,6 m/s.

Szymański skomentował swoje osiągnięcia, zauważając poprawę techniki sprintu i uzyskanie osobistego rekordu Polski do lat 20 wynikiem 20,50 sek. Innymi przedstawicielami Pomorza, którzy osiągnęli dobre wyniki na tych zawodach, byli Czykier i inni zawodnicy. Czykier zajął drugie miejsce w biegu płotkarskim, uzyskując czas 13,41 sek.

Szymański podkreślił, że świadomość własnych możliwości wzrasta wraz ze wzrostem doświadczenia, a techniczne poprawki w sposobie biegu przyczyniają się do osiągania lepszych wyników. Mimo to, sprinterzy mieli przywilej korzystania z wiatru o sile +1,0 m/s. Natomiast Martin Czykier (KS Podlasie Białystok) z czasem 13,41 sek.

zajął drugie miejsce w biegu płotkarskim. Pomocne w osiągnięciu dobrych wyników było także korzystne pole startowe.