Lechia Gdańsk zmienia bramkarzy przed meczem towarzyskim z Tylko Lechią Gdańsk

Antoni Mikułko pożegnał się z zespołem Gdańska, co nie jest zaskoczeniem, ponieważ plotki na ten temat krążyły od dłuższego czasu. W poprzednim sezonie numerem jeden w Lechii był Bohdan Sarnawski, który pozostaje w drużynie.

19-letni Mikułko chce mieć szansę regularnych występów, co jest kluczowe dla jego rozwoju, więc postanowił zmienić klub. Inny transfer dotyczy Szymona Weiraucha, który do Lechii przyszedł z Zagłębia Lubin, zastępując Mikułkę.

Zawodnik ten będzie rywalizował z Sarnawskim o pozycję numer jeden w bramce. Dyrektor sportowy Lechii, Jakub Chodorowski, wyraził przekonanie, że Lechia to dobre miejsce do rozwoju zawodników młodych, w tym przypadku Szymona Weiraucha.

Trener Szymon Grabowski zapowiedział przygotowania Lechii, podkreślając, że spodziewa się w kadrze siedmiu lub ośmiu nowych piłkarzy, wliczając w to wracających po kontuzjach Conrado, Luisa Fernandeza i Bohdana Wjunnyka, który jeszcze nie zdążył zadebiutować w zespole z Gdańska. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie przy ul.

Traugutta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *