Ruchy transferowe w Arce Gdynia. Kto odejdzie, a kto przyjdzie? Karol Czubak opuści Gdynię?

Arka Gdynia musi wdrożyć plan na nowy sezon polegający na dalszej grze na zapleczu PKO Ekstraklasy. To oczywiście ma duży wpływ na plany transferowe i budowanie kadry. Pewne jest, że z zespołu odchodzi Martin Chudy.

Kontrakt bramkarza wygaśnie z końcem czerwca i nie zostanie przedłużony. Ta luka została już jednak wypełniona. Klub z Gdyni sprowadził Damiana Węglarza z Chrobrego Głogów, który będzie rywalizować o miejsce w bramce z Pawłem Lenarcikiem.

Z końcem czerwca przestaną obowiązywać umowy Janusza Gola i Sebastiana Milewskiego. Klubowi działacze prowadzą rozmowy i pewnie będą chcieli podpisać nowy kontrakt przynajmniej z jednym z tych piłkarzy. Wiosną w Arce grali też na zasadzie wypożyczenia Tornike Gaprindaszwili, Hubert Turski oraz Alassane Sidibe.

Turski na pewno zostanie w kadrze zespołu, bo jego wypożyczenie z Pogoni Szczecin obowiązuje do końca sezonu 2024/25. Gaprindaszwili wraca do Zagłębia Lubin, a jego umowie wypożyczenia gdynianie nie mieli zastrzeżonego prawa pierwokupu. Sidibe z kolei wraca do Atalanty Bergamo.

Karol Czubak i Olaf Kobacki mają ważne umowy, wiele będzie zależało od ofert. Kontrakt Czubaka obowiązuje do końca czerwca 2025 roku. Mówi się, że Czubakiem interesuje się Górnik Zabrze, Lech Poznań, ale też kluby zagraniczne, w tym te z MLS.

Kobacki skończył sezon z piętnastoma golami i pięcioma asystami, także może cieszyć się zainteresowaniem klubów z PKO Ekstraklasy. On ma jednak ważną umowę w Gdyni do końca czerwca 2027 roku, więc Arka może tutaj dyktować warunki transferowe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *