Lechia Gdańsk jest gotowa na derby Trójmiasta z Arką Gdynia. Szymon Grabowski: Jesteśmy pewni siebie. Mam nadzieję, że śnieg nie spadnie

Blisko 37 tysięcy widzów będzie oglądać z trybun mecz Lechii Gdańsk z Arką Gdynia. Dla szkoleniowca biało-zielonych to będzie wyjątkowe wydarzenie.

– Dla mnie to będzie dla mnie niezwykła przyjemność. Super, że ten rekord frekwencji dla mnie, będzie w meczu u siebie.

I to w meczu o mistrzostwo ligi i do tego w derbach. Będzie bardzo dużo smaczków, ale najważniejszy jest końcowy sukces, który możemy osiągnąć na jedną kolejkę przed zakończeniem sezonu – powiedział Szymon Grabowski, trener Lechii.

! [Lechia Gdańsk – Arka Gdynia NA ŻYWO.

Kto wygra derby Trójmiasta? Kto wygra derby Trójmiasta?

Teraz to Arka ma problem, bo na stadionie Polsat Plus Arena w Gdańsku zabraknie Janusza Gola i Dawida Gojnego. – Taki jest sport i piłka nożna.

Jesteśmy już w takim okresie sezonu, że pojawiają się kontuzje i pauzy za kartki. Nas to jednak wpływu nie mamy.

Mam tylko nadzieję, że nie spadnie śnieg i mecz odbędzie się w dobrych warunkach – śmieje się trener Grabowski, przypominając że śnieg padał właśnie podczas ubiegłorocznego meczu w Gdyni. – Chcemy wygrać i sprawić dużo radości naszym kibicom, bo zasługują na to.

Lechia była najlepsza na boisku, a oni na trybunach. Niech niedziela będzie naszym świętem.

! [Były zadymy, zniszczenia i broń gładkolufowa.

W ostatnich dwóch meczach tym najbardziej wysuniętym napastnikiem był Kacper Sezonienko, a teraz rywalizacja się zwiększy. – Tomas Bobcek i Łukasz Zjawiński w środę trenowali normalnie.

Mam nadzieję, że już tak zostanie i będę miał w niedzielę ból głowy, na kogo postawić – przyznał trener Lechii. – Jeżeli zagramy tak, ja w Krakowie, to wszystkie klocki ułożą się w ten sposób, jakbyśmy sobie tego życzyli.

Z całym szacunkiem dla Arki i wiedząc, że to najlepszy zespół, który do nas przyjedzie, to głównie skupiamy się na dobie. Tak samo robiliśmy z Tychami oraz Wisłą i to wyszło nam na dobre.

Doszliśmy do tego, że gramy mecz derbowy i jesteśmy dobrze przygotowani oraz pewni siebie. W bardzo dobrych humorach podejdziemy do ostatniego meczu w tym sezonie w Gdańsku.

To rewelacyjny scenariusz, że możemy się pożegnać z kibicami w meczu derbowym i przy komplecie publiczności. Wiemy, jak ważny to mecz dla naszych kibiców i zrobimy wszystko, żeby byli zadowoleni.

Nie musimy zawodników specjalnie motywować na to spotkanie. To jest bardzo świadoma grupa ludzi, a kibice im już nie raz pokazali, jak ważnym klubem jest Lechia i dla kogo grają.

Na odprawie pomeczowej powiedzieliśmy dwa słowa o motywacji, ale nie idziemy w tym kierunku. Skupiamy się, aby motywacja była przynajmniej taka, jak w dwóch ostatnich spotkaniach – zakończył trener Grabowski.

Transmisja w Polsacie Sport 1. Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Widziałeś coś interesującego?

Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *