Arka Gdynia walczyła, ale pokonała zespół z Sosnowca! Kolejny krok w stronę Ekstraklasy

Arka Gdynia przeprowadziła kilka strzałów w jednej akcji, ale niestety nie udało im się zdobyć gola, a jedynie rzut rożny. W 86. minucie trener Arki, Wojciech Łobodziński został ukarany żółtą kartką. Zagłębie dokonało zmiany w 85. minucie, gdzie Lipka został zastąpiony przez Szostka. Natomiast 81. minutę zmienił się Milewskiego na Staniszewskiego.

W 78. minucie Arka przeprowadziła ofensywną akcję, jednak strzał Turskiego został obroniony przez Kosia. W 75. minucie dokonano dwóch zmian w Arce, gdzie Skóra i Czubak zostali zastąpieni przez Gaprindaszwiliego i Turskiego. W 72. minucie kobacki z Arki otrzymał żółtą kartkę. 69. minuta przyniosła zmianę w Zagłębiu, gdzie Wrzesińskiego zastąpił Ziemann.

W 60. minucie Adamczyka w Arce zastąpił Sidibe. 59. minuta przyniosła żółtą kartkę dla Czubaka z Arki. W 57. minucie nastąpiła zmiana w Zagłębiu z powodu kontuzji Janoty, który został zastąpiony przez Bębenka. Pierwsza połowa zakończyła się w 57. minucie.

Przy pierwszych trzydziestu dwóch minutach w Arce zaliczono ładną akcję, która zakończyła się niecelnym strzałem Adamczyka z dystansu. Po rogu Jończy Arka niecelnie próbowała głową strzelać. Dobry strzał Kobackiego w 15. minucie został uratowany przez poprzeczkę. W 8. minucie Arka zdecydowanie naciskała na rywali.

W 6. minucie Kos miał problemy złapać piłkę po strzale głową Czubaka. O godz. 12:30 na Polsat Sport 1 rozpoczyna się studio przedmeczowe.