Piłkarskie Orły: Trzech zwycięzców w kwietniu z Lechii Gdańsk i Arki Gdynia.

Kwiecień już za nami i czas podsumować ranking na Pomorzu właśnie za poprzedni miesiąc. Rywalizacja o zwycięstwo była bardzo zacięta i wyrównana, a ostatecznie na pierwszym miejscu znalazło się aż trzech zawodników. Dwóch z nich reprezentuje barwy lidera tabeli Fortuny 1.

Ligi, czyli Lechii Gdańsk. To napastnicy zespołu Łukasz Zjawiński i Tomas Bobcek, którzy z kolei w maj weszli pechowo, bo w meczu z GKS-em Tychy nie mogli zagrać z powodu kontuzji. Obaj zdobyli w kwietniu po trzy gole, a Słowak jest ogólnie najlepszym strzelcem w drużynie Biało-Zielonych.

Gole strzelone przez Tomasa Bobcka przełożyły się na punkty dla zespołu prowadzonego przez trenera Szymona Grabowskiego. Słowacki napastnik strzelił jednego gola w meczu z Odrą Opole (2:1) oraz dwa w spotkaniu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza (3:1). Zjawiński także trafił do siatki przeciwko zespołowi z Niecieczy, a golem w doliczonym czasie gry ustalił wynik spotkania.

Dwie bramki strzelił z rzutów karnych drużynie Stali w Rzeszowie, ale to nie przełożyło się na zdobycz punktową, bowiem drużyna trenera Grabowskiego – po bardzo słabym meczu – przegrała 2:4. W sumie sześć goli dwóch napastników Lechii w ciągu miesiąca trzeba uznać za dobry wynik. Trzecim piłkarzem, który w kwietniu uplasował się na pierwszym miejscu jest Kacper Skóra z Arki Gdynia.

Trzeba przyznać, że ten piłkarz ma dobry okres i dawał gdyńskiej drużynie sporo jakości w grze ofensywnej. Kacper gole strzelał wyłącznie w Gdyni. Najpierw trafił w meczu z Wisłą Płock i ustalił wynik na 2:0, a następnie strzelił dwie bramki w spotkaniu z Resovią, które Arka wygrała 3:2.

Trenerzy i kibice czekali aż Skóra osiągnie taką formę, bo to na pewno jest utalentowany piłkarz i było go stać na to, aby dawać drużynie więcej liczb w postaci goli czy asyst. I wreszcie zaczął na boisku pokazywać swoje możliwości z pożytkiem dla zespołu Arki. Dodajmy jeszcze, że tuż za czołową trójką także uplasowali się piłkarze obu klubów z Trójmiasta.

Po dwa gole strzelili bowiem Karol Czubak z Arki oraz Rifet Kapić z Lechii. Celem rankingu jest wyłonienie oraz nagrodzenie najlepszych strzelców piłkarskich w kategorii męskiej i kobiecej, biorąc pod uwagę gole zdobyte na poziomie: ekstraklasy/ekstraligi, I, II, III, IV ligi oraz w Pucharze Polski a także bramek zdobytych w europejskich pucharach. Przypominamy współczynniki, przez które mnożymy gole przyznając miejsca w rankingu: dla ekstraklasy/ekstraligi – wynosi 2; dla I ligi – 1,75; dla II ligi – 1,5; dla III ligi – 1; dla IV ligi – 0,625; dla Pucharu Polski – 2; dla europejskich pucharów – 2,5.

Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *