Męczarnie Polaków w meczu ze Słowakami w Ergo Arenie. Przegrana 28:29 komplikuje szanse awansu na mistrzostwa świata 2025

Minuta meczu w hali Ergo Arena w Gdańsku, gdzie reprezentacja Polski zdołała dogonić Słowaków, była bardzo emocjonująca. W 18. minucie prawoskrzydłowy dał naszym prowadzenie 8:7, ale początkowo nasza drużyna miała trudności z obroną i atakiem, co skutkowało wynikiem 1:4.

Było widać, że nie prezentowaliśmy takiej samej formy jak w styczniowym spotkaniu towarzyskim z Hiszpanią. W 43. minucie Słowacy wyszli na prowadzenie 24:21, zmuszając naszych zawodników do odrabiania strat.

Po rzucie karnym Syprzaka udało nam się doprowadzić do remisu 25:25, ale niestety nie udało się nam odwrócić losów meczu. Ostatecznie Słowacja wygrała 29:28.

Mecz ten był transmitowany przez TVP Sport o godzinie 17:30 w hali w Topolczanach. Nadchodzące mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn odbędą się w Chorwacji, Danii i Norwegii pomiędzy 14 stycznia a 2 lutego 2025 roku.

Współgospodarze mają zapewnione trzy miejsca w turnieju finałowym, a o pozostałe 11 pozycji globalnego czempionatu będzie rywalizować Europa. Dołącz do nas na Facebooku i śledź nasze najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy.

Jeśli masz ciekawe zdjęcia lub wideo, koniecznie się nimi podziel!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *