Wisła Kraków w rozgrywkach europejskich! Gdzie i kiedy odbędzie się mecz?

W majowe popołudnie Biała Gwiazda pokonała po dogrywce Pogoń Szczecin w wielkim finale rozgrywek. W drugiej połowie spotkania Efthymios Koulouris dał prowadzenie rywalom, jednak w doliczonym czasie gry Eneko Satrustegui doprowadził do wyrównania.

Na początku dogrywki Angel Rodado zdobył bramkę na 2:1 dla Białej Gwiazdy, co dało jej zwycięstwo nad przeciwnikiem wyższej klasy rozgrywkowej. Biała Gwiazda pozna swojego rywala 18 czerwca, w trakcie trwającego Euro 2024.

Na razie polski klub jest rozstawiony na tym etapie rozgrywek, jednak sytuacja do końca obecnego sezonu jeszcze się może zmienić. Ostatnio Wisła grała w europejskich pucharach w sezonie 2011/12.

W sezonie 2021/22 Biała Gwiazda spadła z Ekstraklasy, co jest dużym ułatwieniem w porównaniu z poprzednimi sezonami. Teraz ewentualna porażka w dwumeczu będzie oznaczać grę w 3. rundzie kwalifikacji Ligi Europy lub 4. rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji.

Jagiellonia Białystok ma największe szanse na zdobycie mistrzostwa kraju i powalczenie w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. Walka o pozostałe stopnie podium jest zacięta, będąc w zasięgu Górnika Zabrze, Śląska Wrocław, Legii Warszawa, Rakowa Częstochowa oraz Pogoni Szczecin.

Kompletną listę drużyn, które będą reprezentować Polskę w przyszłym sezonie europejskich pucharów poznamy po zakończeniu rozgrywek. Ostatnia kolejka PKO Ekstraklasy zaplanowana jest na sobotę, 25 maja.