Wyścig Roberta Lewandowskiego o tytuł króla strzelców LaLiga. “Jesteśmy Barceloną i musimy strzelić więcej goli”

W obecnych rozgrywkach LaLiga polski napastnik w 30 meczach strzelił 16 goli i zaliczył 8 asyst. W klasyfikacji „pichich” na najlepszego strzelca sezonu „Lewy” zajmuje 4.

Dzięki 16 bramkom polskiego goleadora Katalończycy zdobyli 17 punktów w obecnym sezonie ligowym. Na drugim miejscu w tym wskaźniku znajduje się Bellingham z 17 golami, który przyniósł Realowi Madryt 14 punktów.

Wcześniej Lewandowski strzelił trzy gole w jednym meczu 7 września 2022 roku – w meczu fazy grupowej Lig Mistrzów Barcelony przeciwko Victorii Pilzno (5:1). “Lewandowskiego wyścig po koronę króla strzelców LaLiga.

– Nie było łatwo, w pierwszej połowie nie mieliśmy przestrzeni w ataku. Ważne jest to, że jesteśmy Barceloną i jeśli zdobędziemy gole, musimy strzelić ich więcej.

Wiedzieliśmy, że w drugiej połowie musimy grać szybciej i wykazać się cierpliwością. Musieliśmy być blisko bramki, żeby szukać ostatniego podania i wolnego miejsca.

Zdobyliśmy 3 punkty i strzeliliśmy 4 gole. Zagraliśmy dobrze i już możemy myśleć o Gironie w przyszłym tygodniu – zacytowało Lewandowskiego „El Mundo Deportivo”.

W następnej kolejce LaLiga Barca zmierzy się na wyjeździe z Gironą. Mecz odbędzie się w sobotę 4 maja.

Wizyta psów z Fundacji Labrador. Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Widziałeś coś interesującego?