Śląsk powraca do Superligi po zapełnieniu Hali Orbita do ostatniego miejsca (ZDJĘCIA)

Niedzielny mecz Śląska z MKS-em był prawdziwym świętem piłki ręcznej. Trybuny Hali Orbita zapełniły się do ostatniego miejsca, a można odnieść wrażenie, że kibiców było nawet nieco więcej, ponieważ część fanów WKS-u oglądała spotkanie na schodach. Trudno dziwić się dużemu zainteresowaniu – wrocławski zespół potrzebował zaledwie punktu, aby zapewnić sobie awans do Orlen Superligi i po ośmiu latach ponownie zagrać w najwyższej klasie rozgrywkowej.

13,5 tys. aktualny i były prezydent Wrocławia – Jacek Sutryk i Bogdan Zdrojewski – przewodnicząca PO we Wrocławiu, rektor AWF Wrocław prof. Andrzej Rokita, prezes koszykarskiego Śląska Wrocław Michał Lizak i były polski judoka Rafał Kubacki. Szczypiorniści WKS-u stanęli na wysokości zadania i bez problemu uporali się z czerwoną latarnią Ligi Centralnej.

Po pierwszej połowie podopieczni trenera Bartłomieja Koprowskiego prowadzili 18:10. W drugiej połowie podwyższyli swoje prowadzenie i ostatecznie wygrali 32:17. Śląsk w ćwierćfinale uniknie najgroźniejszych rywali.

„Trójkolorowych” czekają również starcia z rywalami z regionu – Chrobrym Głogów i Zagłębiem Lubin.