Kacper Skóra i Karol Czubak dali Arce zwycięstwo nad Resovią. Gdynianie tracą punkt do lidera

Arka gra z Resovią i to okazja do rehabilitacji. Liga, 28.04.2024: Arka idzie po trzy punkty. Piłkarze Arki Gdynia są coraz bliżej realizacji celu, którym jest awans do PKO Ekstraklasy. Żółto-Niebiescy rozgrywają bardzo dobry sezon i będą faworytami w spotkaniu z Resovią.

Podopieczni trenera Wojciecha Łobodzińskiego z pewnością siebie zmierzają w kierunku PKO Ekstraklasy. Awans mają już tylko na wyciągnięcie ręki. Kolejny krok chcą zrobić w starciu z zespołem Resovii, który ostatnio potrafił zremisować u siebie z Wisłą Kraków i wciąż walczy o utrzymanie w Fortunie 1. Lidze.

Nie da się jednak ukryć, że to w zespole Arki jest więcej jakości piłkarskiej, i gospodarze będą chcieli ponownie pokazać to na boisku, aby sięgnąć po kolejne zwycięstwo, które zbliży Żółto-Niebieskich do krajowej elity. 19 min. – Arka ma przewagę, ale niewiele z tego wynika

8 min. – żółtą kartką ukarany Mikulec (Resovia)

5 min.

– Stolc zablokowany w polu karnym i będzie róg dla Arki

2 min. – 12:40. Studio przedmeczowe w Polsacie Sport rozpocznie się o godz. 12:30.

Koniec pierwszej połowy. Cóż za powrót Arki do meczu! Strzał Kobackiego zablokowany, a Skóra posłał pewnie piłkę do siatki. Karol Czubak dopadł do piłki wybitej z własnej połowy przez Azackiego.

Sensacja! Po dośrodkowaniu Tomala w polu karnym Marcjanika uprzedził Górski i strzałem głową pokonał Lenarcika. Indywidualna akcja Kobackiego, ale jego strzał Pindroch obronił nogami. 79 min.

– po rzucie rożnym piłkę głową zgrał Bąk, a do siatki trafił Górski. – gol dla Arki! 85 min. – zmiana w Resovii: za Wasiluka wszedł Jaroch

90 min.

– sędzia doliczył 5 minut

90+1 min. – zmiana w Arce: za Kobackiego wszedł Predenkiewicz

Koniec meczu. Żółtą kartką ukarany Górski (Resovia).