Lechia Gdańsk została pokonana przez Stal Rzeszów z wynikiem 4:0, strzelając tylko gole z rzutów karnych.

Mecz Stal Rzeszów – Lechia Gdańsk zakończył się. Zjawiński pewnie wykorzystał rzut karny i Chłań został sfaulowany w polu karnym przez Simcka, co doprowadziło do drugiego karnego dla Lechii.

Sędzia doliczył 5 minut, a w 85. minucie Lechia dokonała dwóch zmian. Łysiak pewnie trafił z karnego, po czym Koperski zagrał piłkę ręką, co skutkowało przyznaniem karnego dla Stali.

W 76. minucie doszło do zmiany w składzie Stali, a w 75. minucie Lechia miała świetną szansę na kontaktowego gola. W 58. minucie, Jesus Diaz zakończył indywidualną akcję celnym strzałem, co doprowadziło do gola dla Stali.

W pierwszej połowie meczu doszło do wielu sytuacji, m.in. do dobrej akcji Stali, żółtej kartki dla Kapicia oraz gola dla Stali po mocnym dośrodkowaniu Diaza.

Lechia liczy na zwycięstwo, by zbliżyć się do awansu do PKO Ekstraklasy, co jest ich cel. Ich rywale, Stal Rzeszów, nie mają szans na grę w barażach o awans ani zagrożenia spadkiem z Fortuny 1.

Ligi, jednak Lechia jest zdeterminowana, by wygrać ten mecz. Lechia jest faworytem spotkania i ma wiele jakości w ofensywie.

Mecz odbył się 27.04.2024 roku o godzinie 17:30. Transmisja meczu była dostępna na Polsat Sport Extra i Polsat Box Go.