Kto późno wstaje, ten biega i jeździ rowerem po lotnisku. Mamy wyniki III Nocnego Duathlonu w Porcie Lotniczym Gdańsk

W dniu 26 kwietnia 2024 r., w środku nocy, lotnisko w Gdańsku zostało tymczasowo wyłączone z ruchu samolotów, umożliwiając sportowcom odbycie duathlonu na pas startowy i drogę kołowania. W warunkach ciemności, ale na doskonale gładkiej powierzchni, mieli oni okazję sprawdzić swoją formę w duathlonie w formule sprinterskiej. Do pokonania mieli 5 km biegiem, 15 km na rowerze i zakończeniowe 2,5 km biegiem.

Warunki te najlepiej pasowały świetnie przygotowanym do zawodów. Zwycięzca pokonał 5 km w czasie 16 minut i 9 sekund, przejechał 15 km rowerem w czasie niespełna 23 minut i 44 sekundy, a finiszowe bieganie zajęło mu 10 minut i 7 sekund. Mimo to, doliczając czas w strefie zmian pomiędzy bieganiem a jazdą rowerową, łącznie spędził on na trasie 51 minut i 8 sekund.

Czas najlepszej zawodniczki wyniósł 59 minut i 40 sekund. Organizatorzy Do Mety zaproponowali uczestnikom start w 2-osobowych sztafetach, z czego najlepsza okazała się grupa A&F Night Team Gniezno z czasem 1:04.55. Poniżej znajdują się wyniki najlepszych zawodników.