Żużel: Zawodnicy speedwaya rywalizować będą w tegorocznym cyklu. Wielu medalistów aspiruje do kolejnych sukcesów [GALERIA]

Miłośnicy żużla czekali pół roku na FIM Speedway Grand Prix, aby podziwiać najlepszych żużlowców. Zawodnik Orlen Oil Motor Lublin stanie po obronę tytułu i zdobycie piątego złota mistrzostw świata. Może poszczycić się również dwoma srebrnymi medalami (2017, 2021) oraz brązowym medalem z 2016 roku.

Zawodnik ZOOleszcz GKM Grudziądz, jeden z najstarszych uczestników tegorocznego cyklu, wygrał sześć rund. Australijczyk reprezentujący barwy GKM Grudziądz jest znany ze swojej waleczności i brawurowego stylu na torze. Złoty medalista Speedway of Nations wygrał turniej Speedway Grand Prix Challenge i zapewnił sobie start.

Do tegorocznego cyklu zakwalifikował się również Szymon Woźniak, dla którego będzie to debiut. 34-letni Brytyjczyk ma za sobą wiele sukcesów, między innymi trzykrotne bycie liderem klasyfikacji generalnej, oraz posiada złote, srebrne i brązowe medale. W tym sezonie piętnastu stałych uczestników cyklu będzie walczyło o jak najlepsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

W każdej rundzie będzie zaprezentowana tzw. “dzika karta”. Dwukrotny mistrz Europy, urodzony w Lublanie, wygrał pięć rund, w tym dwie w Polsce.

Dla niego to powrót do prestiżowej imprezy po roku czasu. Zaprezentował się w poprzednim sezonie przyznanej mu “dzikiej karcie” w Gorican. Medaliści przystępujący do tegorocznego FIM Speedway Grand Prix są widoczni w galerii.