1500 kibiców Arki Gdynia zobaczy derby Trójmiasta z trybun stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk

Wojewoda pomorski, Beata Rutkiewicz, zdecydowała, że mecz wiosenny pomiędzy Lechią Gdańsk i Arką Gdynia będzie otwarty dla zorganizowanych grup kibiców. Podczas spotkania w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim omówiono również szczegóły dotyczące bezpieczeństwa i ustalono, że maksymalnie 1500 fanów będzie mogło być obecnych w sektorze gości.

Ponadto, ustalono termin meczu na niedzielę, 19 maja, zważając na inne wydarzenia masowe w mieście. Klub Lechia Gdańsk z zadowoleniem przyjął decyzję o rozegrania meczu w niedzielę, co pozwoli uniknąć nakładania się wydarzeń masowych, takich jak studenckie juvenalia, które planowane są na sobotę.

Ustalono, że taka zmiana terminu ułatwi pracę służbom porządkowym, zwłaszcza policji i firmom ochroniarskim. Biał Zieloni mają nadzieję na ustanowienie rekordu frekwencyjnego 1 Ligi, a obecność 1500 kibiców z Gdyni z pewnością wspomoże sprzedaż biletów.

Warto również wspomnieć, że przed meczem o ustanowienie rekordu frekwencyjnego 1 Ligi, zajętych było już 16 tysięcy miejsc na stadionie. Dlatego koniecznie potrzeba około tyle samo miejsc, aby osiągnąć rekord frekwencyjny.

Data spotkania została wyznaczona na 19 kwietnia 2024 roku, na miesiąc przed derbami Trójmiasta. Czy zobaczyłeś coś ciekawego?

Czy masz ciekawe zdjęcie lub nagranie wideo?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *