Michał Bryl i Bartosz Łosiak przegrywają w meksykańskim turnieju Topic. Niewykorzystane piłki setowe i przegrana w dwóch setach

Pierwsza partia toczyła się na przewagi. Żadna ze stron nie potrafiła zbudować sobie większej różnicy punktowej niż dwa ”oczka”.

Polacy, aż pięć ”setboli”, by zakończyć partię na swoją korzyść. Nieskuteczność Biało-Czerwonych wykorzystali siatkarze plażowi z Ameryki Południowej, którzy wykorzystali trzecią okazję (26:28).

W drugiej partii zmęczeni nieustępliwą walką Polacy nie potrafili znaleźć sposobu na rozpędzonych Brazylijczyków pomimo dwupunktowej straty w połowie seta (11:13). Jednak chwilę później przeciwnicy budowali coraz większą przewagę, która w pewnym momencie wynosiła sześć punktów.

Ostatecznie przegrali 15:21. Dwa mecze zagrają jutro.

Starcia zdecydują o tym kto wystąpi w fazie pucharowej, do której awansują trzy pary. Na katarskiej plaży nie mogło zabraknąć najlepszej polskiej pary Bryl/Łosiak.

Po zwycięstwie nastąpiły dwie porażki. Obie potyczki zakończyły się w tie-breaku.

Powodem były problemy zdrowotne. Ostatecznie brązowi medaliści zakończyli zmagania na dziewiątej lokacie.