Iga Świątek poznaje rywalkę przed bratobójczym pojedynkiem

Belgijska para Kawa i Schoofs była blisko zwycięstwa w drugim secie, prowadząc 5:3, ale ostatecznie przegrała cztery gemy z rzędu. W ćwierćfinale zmierzą się z rywalkami Moratelli i Rosatello lub Gleason i Jakupovic. Mecz odbędzie się w środę. Następnie Belgijka stanie do gry z numerem jeden na świecie Igą Świątek, która dąży do trzeciego z rzędu triumfu w Porsche Tennis Grand Prix.

W drugiej partii belgijskiej zawodniczki popełniały wiele błędów, a Maria skutecznie serwowała, co zaowocowało jej wygraną 6:4. Jednak w trzecim secie Mertens nie oddała przeciwniczce nawet jednego gema, zdobywając zwycięstwo w meczu, który trwał godzinę i 45 minut. Turniej w Stuttgarcie od 2022 roku jest zdominowany przez Świątek, która w finale dwukrotnie pokonała Białorusinkę Arynę Sabalenkę. Polka jest również uznawana za faworytkę.

W pierwszej rundzie Świątek miała wolny los.