Bilety na derby Trójmiasta już dostępne, chociaż termin wciąż nieznany. W Gdańsku Lechia nakręca kibiców na rekord 1 Ligi

Po pierwszych godzinach sprzedaży mamy już blisko 7000 uprawnionych kibiców, uwzględniając oczywiście karnetowiczów. Dla nas to ważne, aby móc określić jak najwcześniej realne zainteresowanie.

Zapełnianie stadionu przez kibiców ułatwia ocenę, jakie siły trzeba przygotować do obsługi tego wydarzenia. Dla wielu kibiców derby Trójmiasta to długo wyczekiwany moment ligowych rozgrywek.

Spotkania pomiędzy Lechią Gdańsk i Arką Gdynia rozpalają fanów w całym regionie i daleko poza nim. Mecz na stadionie w Gdańsku Letnicy odbędą się w ramach 33. kolejki Fortuny 1.

Ligi między 17 a 20 maja 2024 roku. Na konkretną datę i godzinę trzeba poczekać, ale w Lechii już trwa sprzedaż biletów na widowisko z udziałem aktualnie najlepszych sportowo drużyn zaplecza Ekstraklasy.

Dokładnego terminu derbów Trójmiasta jeszcze nie znamy, ale po rekonesansie wśród kibiców najczęściej pojawiający się i najlepszy termin to sobota godz. 17.30.

Wiadomo, że to musi być termin telewizyjny i ten najbardziej optymalny termin zaproponowaliśmy organizatorom rozgrywek. Nie wiemy, jak do naszej rekomendacji ustosunkuje się telewizja i liga.

Jeśli będzie to inny termin, to też się do tego przygotujemy. Przy okazji derbów kwestie organizacyjne są równie ważne, jak frekwencja.

24 listopada 2023 roku na stadionie przy ul. Wśród 11 478 osób na trybunach nie było zorganizowanych grup kibicowskich Lechii.

Czy w rewanżu w Gdańsku goście będą mogli dopingować swój zespół? W historii derbów Trójmiasta na nowym stadionie w Gdańsku Letnicy największym zainteresowaniem cieszyły się mecze z 17 kwietnia 2017 roku, kiedy to było 28 145 osób oraz 27 października 2018 roku z udziałem 25 066 kibiców.

Oba te rekordowe wydarzenia łączy fakt, że Lechia pokonywała Arkę 2:1. Oba rozgrywane były na poziomie Ekstraklasy.

Grup kibicowskich Lechii w regionie jest bardzo dużo. Biało-zieloni mają fanów nie tylko w Gdańsku, a niektórzy potrafią przyjechać z miast oddalonych po kilkaset kilometrów.

Spodziewamy się też dużej grupy fanów z emigracji. Mamy wiele zapowiedzi od kibiców przebywających w innych częściach Europy, głównie z Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Niezależnie od sytuacji w tabeli, czy kwestii awansu, zapowiada się wielkie piłkarskie święto. To na pewno jest pewien problem, który mamy od początku sezonu, że bilety sprzedają się bardzo późno.

W dużej mierze w ostatnich godzinach przed meczem. Zauważamy jednak, że przesuwa się to i kibice dokonują wyboru biletów wcześniej.

Mamy nadzieję, że ten trend się utrzyma. Ludzie nie muszą stać w kolejkach, a i dostępność biletów jest bardziej komfortowa w formie elektronicznej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *