Stal Gorzów rozpoczyna sezon. Czy drużyna osiągnie finał PGE Ekstraligi w tym roku?

Martin Vaculik w poprzednim sezonie wystartował w lidze w 84 biegach i zdobył 181 punktów oraz 10 bonusów. Jego średnia punktów na bieg wyniosła 2,155, co było najwyższą w historii jego startów w barwach Stali. Niestety, był to drugi kolejny sezon, który musiał przedwcześnie zakończyć z powodu kontuzji, ale trzymamy kciuki, by teraz pech go omijał. Nowy sezon będzie jego szóstym w gorzowskim klubie.

Anders Thomsen w poprzednim sezonie wziął udział w 71 biegach i zdobył 145 punktów oraz 8 bonusów. Jego osiągnięcia w zeszłym sezonie również były imponujące, plasując się w tej samej grupie co Vaculik. W nowym sezonie Anders będzie jeździł w Stali szósty sezon. Szymon Woźniak w poprzednim sezonie wziął udział w 77 biegach i zdobył 136 punktów oraz 16 bonusów.

Jego średnia punktów na bieg wyniosła 1,763, co było najwyższą w jego karierze na tym szczeblu. Kibice będą zadowoleni, jeśli będzie on jeszcze poprawiał swoje wyniki. Oskar Fajfer w poprzednim sezonie wziął udział w 76 biegach i zdobył 111 punktów oraz 23 bonusy. Fajfer zastąpił Wiktora Jasińskiego w gorzowskim klubie, przychodząc ze Włókniarza Częstochowa.

Ostatni sezon był pierwszym sezonem startów “Miśka” w gronie seniorów, więc kibice powinni mu zaufać, gdyż medale rozstrzygają się dopiero w rundzie play off. Jakub Miśkowiak w poprzednim sezonie wziął udział w 87 biegach i zdobył 109 punktów oraz 17 bonusów. Oskar Paluch z kolei, mimo że dopiero niedawno skończył 18 lat, jest obecnie jednym z dwóch podstawowych juniorów Stali, która postanowiła wypożyczyć swojego wychowanka Mateusza Bartkowiaka do drużyny z Łodzi. Jakub Stojanowski w poprzednim sezonie wziął udział w 11 biegach i zdobył 5 punktów oraz 1 bonus.

Każdy zawodnik zespołu Stali ma szansę przekonać trenera Stanisława Chomskiego swoimi umiejętnościami.