Kolarstwo torowe. Daria Pikulik zdobyła srebrny medal w omnium. Mateusz Rudyk nie zdobył medalu w Paryżu. Odpadł w półfinale keirinu

Polski kolarz zakończył swój udział w zawodach na ósmym miejscu. W piątej serii, zajął drugie miejsce, zapewniając sobie awans do ćwierćfinału. Pomimo pomyślnego startu w 1/4 finale, zajął trzecie miejsce, zapewniając sobie kolejny etap rywalizacji. Niestety, w półfinale zakończył swój udział na ostatniej pozycji.

Polska zawodniczka, urodzona w 1997 roku, po początkowych konkurencjach awansowała o siedem pozycji w klasyfikacji generalnej. Po wyścigu punktowym uzbierała 131 pkt. W następnych dniach sukcesy odnieśli polscy wspinacze sportowi, siatkarze oraz bokserka, która stała się pierwszą polską medalistką olimpijską w swojej kategorii. Natomiast przedstawicielka lekkoatletyki zdobyła srebrny medal w biegu na 400m.

Polski sprinter nie pojedzie po medal. Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?