Gdynia Streets Buzzing with Activity Despite the Darkness! Andrzej Rogiewicz Wins Night Race Results

Wieczorem młodzież miała szansę przetestować swoje umiejętności biegowe na krótkich dystansach podczas świętowania zakończenia roku szkolnego. Rozpoczął się bieg na dystansie 2024 metrów o godzinie 22:00, a tuż przed północą ruszyli biegacze oraz miłośnicy marszów z kijkami na trasę liczącą 10 km. Mimo złych prognoz pogodowych, wszyscy uczestnicy zdołali ukończyć bieg z suchą odzieżą i obuwiem, ponieważ deszcz zapowiadany na zawody nie pojawił się. Białorusinka, mieszkająca w Grudziądzu, zajęła 10 miejsce w klasyfikacji open, potrzebując na przebiegnięcie dystansu 10 km 34 minut i 28 sekund.

Łącznie prawie 2,4 tysiąca osób wzięło udział w biegu na 10 km. Ponadto, entuzjaści nordic walkingu również udali się na trasę, z czego najszybszy z nich potrzebował 1 godziny, 3 minut i 13 sekund na pokonanie dystansu. Wśród pań także zwyciężyła gdynianka. Gdyńskie Centrum Sportu zorganizowało zawody biegowe i już teraz zaprasza do zapisów na kolejną imprezę – Gdyński Bieg Niepodległości, która odbędzie się 11 listopada.

Poniżej znajdują się wyniki zawodów biegowych, w których uczestniczyli różni biegacze.