Żużel: Wielkie nazwiska w PGE Ekstralidze! Czy gwiazdy doprowadzą swoje drużyny do sukcesu? GALERIA

Polski klub żużlowy Orlen Oil Motor Lublin zamierza walczyć o trzeci tytuł drużynowych mistrzów Polski. Większość zespołu pozostaje z ubiegłego sezonu, w którym 28-latek zajął pierwsze miejsce w średniej ligowej. Zanotował on średnią 2,526, co dało mu jedenaste miejsce wśród wszystkich zawodników najlepszej ligi żużlowej na świecie. W poprzednim sezonie bezapelacyjnie był liderem zespołu i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji z najwyższą średnią – 2,333.

Australijczyk, który wcześniej reprezentował barwy Cellfast Wilki Krosno, powrócił do zespołu z Lublina po siedmiu latach. Po pierwszym sezonie zdobył tytuł. W poprzednim sezonie nie uchronił swojej drużyny przed spadkiem, co wskazuje na niepewną przyszłość. Słowak, który posiadał czwartą średnią – 2,274, jest kluczowym zawodnikiem formacji gorzowian.

Natomiast Rosjanin zajął szóste miejsce w klasyfikacji z średnią 2,242 i reprezentuje barwy medalisty DMP Apatora Toruń. Duński lider Tauron Włókniarza Częstochowa zajął piąte miejsce w klasyfikacji ze średnią 2,250. Betard Sparta Wrocław, do której należą żużlowcy, uważana jest za pretendentów do tytułu. Zachęcamy do sprawdzenia TOP 10 gwiazd PGE Ekstraligi, klikając przycisk “Zobacz galerię”.