Złoto na Mistrzostwach Europy Szachistek dla Fatalijewej; Śliwicka zajęła dziesiąte miejsce. Sprawdź pozostałe wyniki Polaków

Zawodniczki polskiej reprezentacji szachowej uzyskały zadowalające wyniki na turnieju Wikar. Zespół składający się z dziewięciu zawodniczek zdobył razem 7 punktów, co pozwoliło im na zajęcie 13. pozycji. Najlepsze indywidualne wyniki osiągnęły zawodniczki sklasyfikowane odpowiednio na 19. (Wikar) i 26. miejscu (po 6 punktów), w tym Malcewska na 31. miejscu oraz Soćko na 34. miejscu.

W turnieju uczestniczyło 150 szachistek z 35 federacji, w tym 15 reprezentantek Polski. Całkowita pula nagród wyniosła 60 tysięcy euro, z czego medalistki otrzymały odpowiednio 10, 8 i 7 tysięcy euro. Ponadto, warto zaznaczyć, że zawodniczki reprezentacji polskiej zdobyły ponad 50-procentowy bilans w turnieju, co jest doskonałym rezultatem. Warto również zauważyć udział psów z Fundacji Labrador w wydarzeniu.

osób z Fundacji Labrador. Działania te mogą być zobaczone, komentowane lub polubione na Facebooku. Użytkownicy mogą również uczestniczyć w różnych konkursach oraz być na bieżąco z najciekawszymi wydarzeniami publikowanymi na platformie. Przyłącz się do nas na Facebooku i bądź na bieżąco z najświeższymi wiadomościami, artykułami oraz konkursami.

Dzielimy się również najciekawszymi wydarzeniami i konkurasy, dlatego jeśli widziałeś coś co zasługuje na uwagę, zachęcamy do podzielenia się z nami swoimi zdjęciami i wideo.