Wojciech Łobodziński został zwolniony przez Arkę Gdynia? Łobodziński dla “Dziennika Bałtyckiego”: Jadę do klubu i niczego nie komentuję

Arka nie wygrywa meczów w Betclic 1. Lidze i po siedmiu kolejkach zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli. Strata do prowadzącego zespołu Bruk-Betu Termaliki Nieciecza wynosi już dziesięć punktów.

Co po przegranym meczu mówił trener Arki? – Nie obawiam się zwolnienia. W Arce wykonuję dobrą robotę.

Musimy trzymać się razem, ale za decyzje innych nie odpowiadam – mówił Łobodziński. Nerwowo zrobiło się na trybunach, bo kibice w męskich i dosadnych słowach domagali się lepszej gry od piłkarzy, spokojnie nie było też w klubowych gabinetach. Dziś portal Meczyki poinformował, że trener Wojciech Łobodziński został zwolniony ze stanowiska trenera Arki.

Udało nam się skontaktować ze szkoleniowcem. – Jestem dzień po meczu. Zaraz jadę do klubu i na razie niczego nie będę komentować.

Proszę się jeszcze trochę wstrzymać – powiedział krótko trener Łobodziński w rozmowie z “Dziennikiem Bałtyckim”. Arka w poprzednim sezonie w niebywałych okolicznościach straciła awans do PKO Ekstraklasy. W ostatnich dwóch meczach ligowych potrzebowała jednego punktu, a oba przegrała i nie zajęła jednego z dwóch pierwszych miejsc w ostatecznej tabeli.

To jednak nie koniec, bo zagrała jeszcze w barażach i w decydującym spotkaniu z Motorem Lublin prowadziła 1:0 do 87 minuty, aby w kilka minut stracić dwa gole i także w drugim podejściu przegrać szansę na promocję do krajowej elity. Łobodziński pozostał jednak na swoim stanowisku i zaczął z Żółto-Niebieskimi nowy sezon, aby ponownie walczyć o PKO Ekstraklasę. Bilans po siedmiu meczach to dwa zwycięstwa, trzy remisy oraz dwie porażki, a trener Wojciech Łobodziński miał za to zapłacić zwolnieniem.

Kto jest liderem rankingu? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?