El equipo de fútbol femenino de AP Orlen Gdańsk sorprende en Łódź. El equipo de Pogon mejor de Szczecin en el partido

Drużyna AP Orlenu rozpoczęła nowy sezon od dwóch trudnych meczów wyjazdowych. Przed nowym sezonem drużyna z Gdańska przeszła przebudowę, a potrzebuje czasu, żeby złapać właściwy rytm.

W pierwszym meczu podopieczni trenera Tomasza Borkowskiego przegrali we Wrocławiu 0:3. Jednak w drugim meczu pokazali lepszą grę.

Początek spotkania należał do gospodyń, jednak z czasem drużyna AP Orlenu zaczęła grać coraz lepiej i objęła prowadzenie. Przewagę miał zespół z Gdańska, a następnie drużyna przeciwna wyrównała.

Miejscowe mogły zapewnić sobie zwycięstwo w ostatniej akcji meczu, ale drużynę AP Orlenu uratowała świetna interwencja bramkarki Marta Michlewicz. Futbolistki Pogoni Dekpolu zmierzyły się z mistrzyniami Polski, a mecz okazał się niespodzianką.

W pierwszej połowie drużyna Pogoni Szczecin nie potrafiła znaleźć sposobu na defensywę zespołu z Tczewa. Dopiero gol Natalii Oleszkiewicz w 65. minucie zmienił przebieg gry, dając zwycięstwo drużynie ze Szczecina.

Drużyna Pogoni Dekpolu Tczew doznała drugiej porażki w sezonie, po przegranej na inaugurację sezonu z Czarnymi Sosnowiec 0:5.