Skoki spadochronowe to w zasadzie odpychanie się od powietrza, które spływa spod ciebie. Ten sposób poruszania się ma wiele wspólnego ze spadaniem. W celu stworzenia podobnych warunków, wynaleziono tunel aerodynamiczny, gdzie można trenować przed skokami.
Trening w tunelu przerodził się w osobny sport, gdzie należy najpierw nauczyć się lecieć na brzuchu, następnie obracać z jednej strony na drugą, a potem nauczyć latać na plecach. Wymaga to wielu lat nauki, by osiągnąć umiejętność startu w mistrzostwach świata. Rozwiązania, które wyglądają ładnie w tunelu, często są trudniejsze do wykonania.
Nie jest to zajęcie wyłącznie dla wysportowanych, bo czasami nawet osoba, która wcześniej nie uprawiała żadnego sportu, może wykazywać się umiejętnościami. Podobnie osoby trenujące inne sporty nie zawsze osiągają sukces w tunelu aerodynamicznym. W tunelu aerodynamicznym trudno jest sobie zrobić krzywdę, a sport ten jest bardzo bezpieczny w porównaniu z innymi.
Czasami wisząc w powietrzu „na niczym”, można odczuwać lęk, ale warto spróbować pokonać takie obawy. Jest to podobne do sytuacji, w której Ja pokonałam strach przed nurkowaniem poprzez kurs freedivingowy. Jeśli jednak sport ten nadal nie wyda się atrakcyjny, zawsze można wrócić z tunelu.
Dołącz do nas na Facebooku, gdzie publikujemy ciekawe artykuły, wydarzenia i konkursy. Jeśli widziałeś coś interesującego lub zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo, daj nam znać!