Polska zwyciężyła z Włochami i stoczy walkę o półfinał EuroBasketu U20 w Gdyni! W czwartek zmierzy się z potężną Słowenią

Wygrana nad Włochami była ogromną niespodzianką. Polacy mieli trudności w fazie grupowej, ale udało im się awansować do 1/8 finału z trzeciego miejsca po zwycięstwie nad Grecją.

W międzyczasie Włosi zajęli drugie miejsce w swojej grupie po porażce z Izraelem. Początkowo Italia dominowała na parkiecie, wygrywając pierwszą kwartę różnicą pięciu punktów i prowadząc 33:31 po pierwszej połowie.

W drugiej części meczu Polacy zagrali zdecydowanie lepiej, zwłaszcza Maksymilian Wilczek. Po jego trafieniu za trzy punkty Polacy objęli prowadzenie 43:37 i utrzymali je, pewnie radząc sobie w defensywie.

Dzięki mądrej grze i skutecznemu wykorzystaniu swoich szans awansowali do ćwierćfinału EuroBasketu U20 kosztem faworyzowanych Włochów. W ćwierćfinale Polacy zmierzą się ze Słowenią, która także nie przegrała jeszcze żadnego meczu podczas turnieju.

Mecz ten odbędzie się w Polsat Plus Arena Gdynia o godzinie 18. Jeśli masz ciekawe zdjęcia lub wideo związane z wydarzeniem, koniecznie je udostępnij!