Polska w górę: z trzeciego miejsca do gry z Italią o ćwierćfinał w środę.

Przed mistrzostwami Europy w Gdyni nikt nie ukrywał tego, że naszą reprezentację czeka trudne zadanie, bo trafiła do bardzo wymagającej grupy. Efektem były wysokie porażki z obrońcami tytułu mistrzowskiego sprzed roku, czyli Francuzami oraz Serbami. Kluczowy dla naszego zespołu było spotkanie z zespołem z Grecji, które zakończyło się wygraną na wagę awansu do fazy pucharowej turnieju.

Najlepsze memy po finale Hiszpania – Anglia. Podopieczni trenera Arkadiusza Miłoszewskiego wyszli na parkiet z nastawieniem na twardą walkę o zwycięstwo, ale to rywale byli zdecydowanie lepsi od początku spotkania. Goście szybko objęli prowadzenie 8:4, które potem już tylko stopniowo powiększali.

W efekcie po pierwszej kwarcie mieli już 14 punktów przewagi, a do przerwy prowadzili 44:27. W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie. W grze Serbów było zdecydowanie więcej jakości, a ich przewaga ani razu nie była niższa niż 15 punktów.

Ostatecznie skończyło się na bardzo wysokiej porażce Biało-Czerwonych. W środę Polska zagra z reprezentacją Italii w 1/8 finału EuroBasketu, a ten mecz rozgrywany w hali Polsat Plus Arena Gdynia rozpocznie się o godz. 15.30.

Włosi awansowali z drugiego miejsca w grupie po zwycięstwach nad Niemcami 87:67 i nad Czechami 71:59 oraz po porażce z zespołem Izraela 72:90. Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?